Szkolenie w Akademii Tarkett

Szkolenie z przygotowania podłoża i instalacji wykładzin w Akademii Tarkett

W dniach 6-7.12.2018, w Orzechowie, firmy Tarkett , Janser Polska i Mapei zorganizowały szkolenie z zakresu przygotowania podłoża i instalacji wykładzin. W ostatnim w tym roku spotkaniu uczestniczyło 20 przedstawicieli firm wykonawczych.

Swoją obecnością zaszczycił nas także Sekretarz generalny Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy Pan Daniel Szarubka. Przedstawił zasady działalności, korzyści wynikające z przynależności i członkostwa w Stowarzyszeniu.

Tradycyjnie pierwszy dzień poświęciliśmy na omówienie zasad prawidłowego przygotowania podkładów, pomiary warunków klimatycznych pomieszczeń, wilgotności i równości podłoża. Wykorzystaliśmy mierniki Gann, urządzenie NIV’O. szlifierkę Columbus z systemem odsysania MULTI-VAC III i odkurzaczem Janvac 1600 Power.

Firma Mapei zaprezentowała praktyczny pokaz naprawy podkładu i wylewania mas. Omówione zostały różnego rodzaju kleje do wykładzin i LVT.

Kolejnym etapem szkolenia był pokaz montażu wykładzin, frezowanie, spawanie na gorąco i zimno.

Drugiego dnia uczestnicy szkolenia przystąpili do zajęć praktycznych. Każdy miał możliwość samemu docinać, frezować i spawać wykładziny. Zaprezentowany został sposób spawania metodą na zimno typu A, C i T.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu. Wykonaliśmy także wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Było to ostatnie szkolenie w tym roku, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za uczestnictwo wszystkim tym, którzy odwiedzili nas w Akademii Tarkett w Orzechowie. Obiecujemy, że w przyszłym roku będziemy nadal organizować kolejne szkolenia, na które już dziś Państwa serdecznie zapraszamy.


Poniżej kilka zdjęć z tego szkolenia:

Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett